وکیل دیه در مشهد

وکیل دیه در مشهد

وکیل دیه در مشهد

وکیل دیه در مشهد

وکیل دیه در مشهد

وکیل دیه در مشهد در پرونده پیش رو مقابل سازمان‌هایی مانند بیمه و یا صندوق تامین قرار می‌گیرد و از شما به نحو احسن دفاع خواهد کرد، بنابراین در پرونده هایی با موضوع ضرب و جرح یا تصادف حتماً برای خود وکیل دیه اختیار کنید، چرا که لازمه دفاع در برابر حریف های قدری مثل سازمان‌های بیمه‌ و صندوق‌های تامین خسارات بدنی که همیشه دارای وکیل هستند، اختیار کردن وکیل دیه برای همه امری ضروری به نظر می‌رسد.

در تجاربی که توسط وکلای این مجموعه به دست آمده می توان گفت، وکلای این گونه سازمان‌ها سعی در محدود نشان دادن، آسیب‌های وارده هستند و در مواقعی که دیه ی سنگین تعیین می‌شود به آرای صادره اعتراض می نمایند، شاید که موکل آنها یعنی همین سازمان های بیمه و صندوق‌های تامین خسارات بدنی مبلغ کمتری را به عنوان دیه پرداخت نمایند.

تعیین یک وکیل دیه مجرب و باتجربه برای پرونده دیه توصیه می شود که این مجموعه با در نظر گرفتن وکیل دیه متخصص، شما را یاری خواهند نمود.

به عبارت دیگر می تواینم وکیل دیه را این گونه معرفی کنیم که با توجه به این که شرکت های پرداخت کننده دیه از جمله شرکت های بیمه همگی دارای وکیل هستند و ممکن است با دفاعیاتی که از نظر قضات مورد قبول واقع شود، حداقل درصد دیه را برای شما تعیین کنند و شرکت های بیمه را برنده این دعوا نمایند، وکیل دیه در مشهد می تواند با وجود دعوا حق را به حق دار برساند و آنچه که موکل آسیب دیده است، به دست می آورد در واقع، حق واقعی اوست که بتواند حداقل خسارتی که به او وارد شده است را جبران نمایند.

بنابراین اختیار کردن وکیل دیه در مشهد و جبران آسیب ها و صدمات جسمی از واجبات است و ما به شما کمک خواهیم کرد، بهترین وکیل دیه را انتخاب کنید و در صورت انتخاب به بهترین نحو بتوانید حق خود را اخذ نمایید.

حال باید سراغ این پرسش برویم که اصلا دیه به چه معنا می باشد

دیه به چه معناست؟

دیه عبارت است از مال معینی که برای مجازات افرادی که مرتکب جرمی اعم از عمدی یا غیر عمدی شده اند، معین شده است. میزان دیه مطابق با عرف و شرایط روز سنجیده می شود.

به عبارتی دیه تحت عنوان خون بها تعریف شده است و در صورتی از سوی دادگاه انتخاب می شود که یا جرم فرد به صورت غیر عمدی اتفاق افتاده باشد و یا حتی اگر به صورت عمدی نیز اتفاق افتاده است، افرادی که دیه را به ارث می برند، درخواست دیه کرده باشند. در این صورت مجرم و خانواده وی موظف به پرداخت دیه می باشد.

ارش چیست؟

طبق ماده 446 قانون مجازات اسلامی ارش به این صورت تعریف شده است : ارش، دیه غیرمقدر است که میزان آن در شرع تعیین نشده است و دادگاه با لحاظ نوع و کیفیت جنایت و تأثیر آن بر سلامت مجنی علیه و میزان خسارت وارده با در نظر گرفتن دیه مقدر و با جلب نظر کارشناس میزان آن را تعیین می کند.

به عبارت دیگر: ارش وجهی است که فرد در صورت وارد کردن آسیب و خسارت به عضوی از بدن شخص دیگر، باید بپردازد و میزان آن در قانون مشخص نشده است.

مجازات های مشمول دیه:

کدام یک از مجازات ها مشمول دیه هستند؟
وکیل دیه در صورتی می‌تواند از دادگاه مورد نظر تقاضای جایگزینی مجازات مجرم مربوطه از طریق دیه کند، که شخص مرتکب جرم های زیر شده باشد:
○ قتل شبه عمد : یعنی فرد مورد نظر در هنگام انجام آن قصد کشتن و به قتل رساندن طرف مقابل را نداشته است ولی منجر به کشته شدن فرد شده است.در قانون از آن تحت عنوان قتل شبه عمد یاد می کنند و مشمول دیه می شود.

○ فوت در جرائم رانندگی : تمامی حوادثی که از طریق جرائم رانندگی به وجود آمده است و به طریق

ی یا منجر به فوت شخص تصادفی شده است و یا منجر به آسیب رساندن به بخشی از اعضای بدن او شده است که در این صورت مطابق قوانین وضع شده، میزان دیه تعیین می گردد.

جرایم مشمول دیه و مدت پرداخت آن:

وکیل دیه در مشهد

کدام یک از جرایم مشمول دیه می شوند؟
– قتل، نقص عضو و جرح در صورتی که خطای محض باشد.
– قتل، نقض عضو و جرح در صورتی که خطای شبیه عمد باشد.
– برخی از جنایات عمدی که در آنها قصاص جایز نمی باشد.

 

مهلت پرداخت دیه از موقعی که یک حادثه یا جنایت رخ می‌دهد به صورت زیر است:

– در قتل یا اتفاق عمدی، یک سال
– در قتل شبه عمد، دو سال
– در خطای محض، سه سال

هر گاه پرداخت‌کننده در بین زمان‌های مقرر تمام یا قسمتی از دیه را پرداخت کند، محکوم له باید آن را قبول کند.

توصیه می شود بعد از جراحت چه خدای ناکرده تصادف باشد یا ضرب و شتم از طریق درگیری. اگر امکان رفتن به پزشک قانونی را دارید، حتماً به این سازمان مراجعه نمایید و در اسرع وقت با مشاوره از وکیل دیه راهنمایی‌های لازم را اخذ نمایید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *