وکیل حقوقی در مشهد

وکیل حقوقی در مشهد

وکیل حقوقی در مشهد

وکیل حقوقی در مشهد
وکیل حقوقی در مشهد

وکیل حقوقی در مشهد فردی است که از جانب موکل اجازه داشته باشد در خصوص مسائل حقوقی، در مراجع قضایی یا غیرقضایی اقدام کند و در حدود اختیاراتش انجام وظیفه می نماید.

وکیل حقوقی در مشهد، یکی از انواع وکیل است که به وکلای رسیدگی به حقوق مدنی و مشاوره حقوقی افراد گفته می‌شود.
وکیل حقوقی در دادگاه‌های حقوقی، دادگاه خانواده، شورای حل اختلاف و… در زمینه امور مدنی که مرتبط با قوانین حقوقی اعم از قانون مدنی، قانون آیین دادرسی مدنی، قانون تجارت، قانون حمایت خانواده، قانون امور حسبی و… است، ورود پیدا خواهد کرد.

در کشور ما، طبقه بندی انواع وکیل به وکیل حقوقی، وکیل کیفری و… زیاد رعایت نشده است و شما با مراجعه به وکیل دادگستری در مشهد می توانید به نتیجه دلخواه خود برسید، اما در دعاوی بزرگ که حساسیت و تخصص بیشتری را می طلبد بهتر است، وکیلی را برگزینید که در همان حیطه متمرکز شده است تا نتایج پر ثمری را کسب کنید.

دعوای مدنی یا همان دعاوی حقوقی یا کیفری را می توان به میدان جنگ تشبیه کرد. شاید در وهله اول عجیب و غیرعادی به نظر بیاید، اما در تحلیل نهایی کاملا بجاست.

 

وکیل-حقوقی

 

در عملیات نظامی شرط پیروزی، جمع آوری اطلاعات، توجه به تدارکات، پیش بینی وضعیت آتی، هماهنگی نیروها، مداومت کار و بالاخره شجاعت و جسارت است. در جوار همه اینها توجه به جزئیات لازم و ضروری است. در دعوای حقوقی نیز اعم از کیفری یا مدنی قضیه دقیقا همینگونه است. شاید این حالت در همه برخورد هایی که بین انسان ها می شود و سرانجام فقط یک طرف از آن موفق بیرون می آید صادق، قابل تطبیق و تشخیص باشد. این توضیح لازم است که هر دعوایی حقوقی است، یعنی در آن یا حقوق مربوط به عقود و قرارداد ها و ضمان قهری و مسئولیت مدنی و … مطرح است که حیطه حقوق خصوصی و مدنی است و یا حقوق ناشی از جرم، خواه این حق متعلق به خداوند باشد و خواه از آن مردم اما این دعوای حقوقی با این توضیحات می تواند یا مدنی باشد یا کیفری.

صرف نظر از این که نتیجه جلسه صدور رای، صدور قرارهای اعدادی یا تصمیم به تمدید وقت یا هر چیز دیگری باشد، وکیل باید در روزهای بعد از جلسه با مراجعه به دفتر دادگاه نتیجه را جویا شود و حرکات و اقدامات بعدی را تسریع و تسهیل نماید. مثلا ترتیب صدور اخطاریه برای کارشناس، صدور احضاریه شهود یا اخطاریه دعوت اطراف دعوا یا پرداخت هزینه کارشناسی و امثال اینها …
اصل کلی و مهم در این مورد برای وکیل حقوقی در مشهد این است که همیشه چند قدم و یا حداقل یک قدم از موکل جلوتر باشد. بدترین حالت که ممکن است در رابطه وکیل و موکل حادث شود، این است که وکیل حقوقی در مشهد از طریق موکل خود که راسا پیگیر پرونده بوده و به اقدامات وکیل اکتفا نکرده از آخرین تحولات پرونده آگاه شود . بی تردید چنین وکیلی کوچک ترین اعتبار و حرمتی نزد موکل خود نخواهد داشت .

منظور اصلی از وکیل حقوقی در مشهد یعنی وکیل متخصص، در امور حقوقی است که باید یک ویژگی های خاصی داشته باشد.

– وکیل حقوقی درجه یک، تصویری علمی و واضح از پرونده ارائه می دهد.

– یک وکیل خوب باید دست از گفتن چیزهای غلوآمیز و نشدنی بپردازد و صد درصد همه موارد را به موکل خود بگویید.

– وکیل حقوقی باید قدرت تجزیه و تحلیل مسائل حقوقی و مدنی را داشته باشد و در شرایط حساس تصمیمات به موقع را اتخاذ کند.

– وکیل حقوقی باید علم و دانش کافی از تمام مسائل حقوقی را داشته باشد، تا بتواند موکل خود را به درستی راهنمایی کند.

– وکیل حقوقی باید مورد اعتماد باشد، با توجه به خصوصی بودن پرونده های حقوقی مخصوصاً در پرونده های مرتبط با حقوق خانواده، مورد اعتماد بودن، امانت داری، مسولیت‌ پذیری و همچنین صداقت از ویژگی‌های یک وکیل حقوقی است.

وکیل-حقوقی

مراحل رسیدگی به دعاوی حقوقی چگونه است؟

به طور کلی مراحل رسیدگی به دعاوی حقوقی به شکل زیر است.
۱- تقدیم دادخواست به دادگاه دادگستری و دیگر نیازی به رفتن دادگاه های دیگر نیست.
۲- باطل نمودن تمبر و پرداخت هزینه دادرسی
۳- ثبت پرونده در دفتر ثبت کل رایانه ای و ارجاع و تسلیم آن به شورا یا شعب حسب مورد

۴- ثبت پرونده در دفتر دادگاه و تعیین وقت رسیدگی
۵- جلسات دادرسی و حل و فصل اختلاف
۶- انشاء رای (حکم – قرار )
۷- واخواهی
۸- تجدیدنظر خواهی به مدت ۲۰ روز
۹- فرجام خواهی
۱۰- اجرای حکم

براساس موارد فوق، یک پرونده حقوقی دارای مراحل مختلف و زیادی می باشد که هر کدام از این مراحل دارای ریزه کاری های فراوان و حساسیت های زیادی است، برای آسان تر شدن نتیجه بهتر است از یک وکیل حقوقی متخصص در آن موضوع مشورت کنید. با مشاوره از وکلای حقوقی وکالت نامه در مشهد، از تجربه و تخصص آنها کمک بگیرد تا ثمرات پربار از دعاوی خود داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر و ارتباط با وکلای مجرب در زمینه حقوقی با شماره وکالت نامه تماس بگیرید و با آن ها به راحتی در ارتباط باشید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *