مشاوره حقوقی در مشهد

مشاوره حقوقی در مشهد

مشاوره حقوقی در مشهد

مشاوره حقوقی در مشهد

مشاوره حقوقی در مشهد
مشاوره حقوقی در مشهد

یکسری از دانشجویان حقوق بعد از فارغ التحصیلی، به جای وکالت، قضاوت، سردفتری، حرفه مشاور حقوقی را انتخاب می کنند.

این افراد در سازمان ها و شرکت ها به عنوان مشاوره حقوقی در مشهد شروع به فعالیت می کنند و در حوزه هایی نظیر عقود و قراردادها، امور دعاوی مدنی و کیفری به دیگران کمک و مشاوره حقوقی می‌ دهند.

 

بیشتر مردم ایران، به دلیل مشغله کاری زیاد، زمان کمی برای یادگیری و آگاهی کامل از امور حقوقی دارید، پس نیاز است در کنار خود یک مشاور حقوقی داشته باشید تا در هر زمان و مکانی بتواند در امور حقوقی راهنمایی کند.

حوزه فعالیت مشاوران حقوقی در مشهد

مشاوران حقوقی در مشهد در حوزه های زیر می توانند کار کنند:

۱- امور قراردادها: در خصوص قراردادهایی که شرکت محل فعالیت مشاور، یکی از طرفین آن است، مشاور بررسی های لازم را انجام و نکات مهم را بیان می کند همچنین گاهی اوقات وظیفه ی تهیه ی پیش نویس های قراردادی را بر عهده دارد.

۲- شرکت های محل فعالیت مشاور ممکن است درگیر دعاوی گوناگونی شوند، در اینجا مشاورین حقوقی لوایح مورد نیاز را تهیه و تدوین کنند.

۳- گاهی اوقات انجام امور پژوهشی از وظایف مشاور حقوقی در مشهد است. این امور برای راهبری شرکت مربوط یا حل مشکلات آن انجام می شود. گاهی پژوهش های انجام شده در ارگان های دولتی می تواند با طی تشریفات لازم منجر به پیشنهاد لایحه ی قانونی جدید یا تغییر و تفسیر قوانین موجود شود.

همچنین مشاور حقوقی در موارد زیر خدمات ارائه می دهد نظیر: کلیه دعاوی حقوقی، کیفری، ملکی، خانواده، مالیاتی، تامین اجتماعی و اداره کار، بازرگانی، قراردادها، ثبت شرکت ها و…

وظایف دیگر مشاوران حقوقی

از جمله وظایف دیگر مشاوره حقوقی شامل:
– جمع آوری و تنظیم اطلاعات لازم برای تهیه قوانین، اساسنامه ها، آیین نامه ها، دستورالعمل ها و…
– انجام کلیه کارهای مربوط به ثبت، تغییرات در ساختار، انحلال شرکت ها و…
– جمع آوری اطلاعات لازم و استفاده از آنها برای دفاع از سازمان یا شرکت مربوطه در محاکم قضایی
– ارائه اطلاعات لازم و انجام امور حقوقی مربوط به انواع مناقصه ها، مزایده ها و…
– تهیه متن قراردادهای شرکت یا سازمان و نظارت بر روند عقد آنها
– ارائه مشاوره های حقوقی به مدیران و کارکنان
– در زمینه قوانین چک و سفته و تعهدات بانکی، مشاوره حقوقی می تواند به سازمان کمک به سزایی داشته باشد.

مزایای مشاوران حقوقی

مزایای استفاده از مشاوره حقوقی:
– جلوگیری از ضرر و زیان و مشکلات حقوقی
– مشاوره گرفتن های به موقع
– عدم دخالت افراد غیر متخصص
– کم کردن فشار و استرس
– صرفه جویی در زمان و هزینه
– انجام امور دعاوی سازمان
– امکان دریافت مشاوره در تمامی ساعات روز و هر مکانی
– امکان ارسال متن، صدا، مدارک، فیلم و… و ذخیره سازی آنها جهت بررسی مجدد آنها

مشاوران حقوقی

نیاز به یک مشاور‌ حقوقی و دست یافتن به یک مشاوره صحیح و قانونی حق هر شخصی است که دچار مشکلاتی شده و چاره کار را نمی داند، بنابراین اولین چیزی که به ذهن شخص مستاصل می رسد، مراجعه به یک کارشناس است، که این کارشناس می تواند یک مشاوره حقوقی در مشهد باشد.

توصیه می‌شود برای هر نوع دعوا مشاوره حقوقی تخصصی دریافت نمایید .

گروه هایی که برای مشاوره تشکیل می‌شوند باید دارای تخصص های گوناگون باشند تا بتوانند به طور ریز و جزئی مسائل مختلف را بررسی نمایند و در نهایت نظری را ارائه دهند که معضلات را بتوان با آن بررسی نمود و وارد دعوا چه حقوقی و چه کیفری شد.

یک مشاوره حقوقی خوب،  فرد با تجربه ای است که نسبت به مسائل حقوقی و قوانین اشراف کامل دارد، چنین شخصی باید صادق، امانت دار و متعهد باشد و در زمان مناسب تصمیم صحیحی اتخاذ کند.
مشاوره حقوقی باید نسبت به امور حقوقی آگاه باشد و قدرت تجزیه و تحلیل مسائل را داشته باشد.
این مشاوره میتواند تلفنی باشد یا حضوری در کل بستگی به این دارد که وکیلی که می‌خواهد مشاوره را ارائه نماید، چطور این روش را انتخاب کرده باشد، ولی تجربه ثابت نموده که مشاوره حقوقی حضوری به مراتب کارسازتر از مشاوره حقوقی تلفنی است.

سیستم پاسخگویی این مجموعه می‌تواند شما را با بهترین مشاوران حقوقی مشهد مرتبط سازد و در صورت نیاز به اطلاعات حقوقی بیشتر و اخذ وکالت، شما را به بهترین و متخصص ترین وکیل ارجاع خواهد داد تا ایشان بتواند انشاءالله در جهت افزایش عدالت و آگاهی حقوقی شما تأثیرگذار باشد و منجر به کاهش اختلافات یا پیروزی در دعاوی در صورت عدم توافق گردد.

قبل از اینکه اقدام به امور حقوقی و معاملات کنید، حتما با افراد متخصص و مشاوران حقوقی در مشهد، مشورت بگیرید تا آگاهی کامل از ریز جزئیات و نکات بدست آورید تا در آینده به مشکلی برخورد نکنید.

مجموعه وکالت نامه ، در تمامی امور حقوقی شما، در هر ساعت و مکانی آماده راهنمایی و مشاوره به شما دوستان عزیز است. پس به ما اعتماد کنید تا به مشکلات حقوقی دچار نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *