وکیل در مشهد

وکیل در مشهد

وکیل در مشهد

وکیل در مشهد

وکیل در مشهد

وکیل در مشهد

از آنجا که تغییرات زمان و زمانه غیر قابل پیش بینی است و همه ما مقهور و دستخوش حرکات نیروهایی هستیم که نه قادر به درک آنها هستیم و نه توان مبارزه با آنها را داریم هر آن ممکن است هر یک از ما در موضعی قرار بگیریم که مرتکب جرم شویم و یا حق ما در این دنیا ضایع شود جرمی که تصور آن در این لحظه برای ما و اطرافیانمان ممکن نیست و فراتر و بدتر از آن اینکه، ممکن است هر کدام از ما به چنین جرمی متهم شویم بدون این که آن را مرتکب شده باشیم، پس باید منصف بود و برخورداری متهم پرونده را از حق دفاع و دفاع بهترین وکیل مشهد برخوردار کنیم و تحمل کنیم.

پس از این که حق دفاع از پرونده را جایز دانستیم، برای راحتی کار و درست پیش رفتن همه ی موارد پرونده باید وکیل اتخاذ کنیم.

در دادگاه برای دفاع هر وکیلی لازم است در آغاز سخن پس از حمد خدای یکتا و ابراز احترام نسبت به رئیس دادگاه، مستشاران، دادستان و وکیل طرف مقابل وکیل مطالبی می گوید که دادگاه را برای پذیرش و یا لااقل تحمل آنچه بعدا خواهد گفت، آماده کند و اظهاراتی در اطراف مجبور بودن انسان و این که ما گمان می کنیم مختار و در عملکرد خود آزاد هستیم و بیان این که وضعیت اولای دم قابل درک است و همه و همه از اظهاراتی است که وکیل مشهد باید در دادگاه اتخاذ کند تا به نتیجه مورد نظر خود برسد.

در نظر داشته باشید که روند بررسی پرونده در دادگاه و اعمال و پیگیری همه اتفاقاتی که در پرونده رخ می دهد بر عهده وکیل در مشهد می باشد.

گروه وکلای دادگستری وکالت نامه با داشتن بیش از 10 سال تجربه کاری بر آن است که بتواند از حق همه شما عزیزان دفاع کند و این گروه با رعایت همه نکات حقوقی و کیفری و بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران و تکیه بر خداوند متعال سعی می کند اجازه ندهد، حق شما عزیزان پایمال شود.

چگونه در دادگاه حقوقی خود پیروز میدان شویم؟

انتخاب یک وکیل خوب همانند انتخاب یک پزشک فوق تخصص بسیار کار سخت و دشواری است. ما همراه شما هستیم تا با شناخت کافی به راحتی وکیلی را مسائل مالی و اداری خود برگزینید.

همانطور که در علم پزشکی خوددرمانی باعث ضرر جسمی و روحی بیمار می‌شود، در مسائل حقوقی هم به دلیل نداشتن علم کافی و تسلط در مباحث حقوقی موجب ضرر و زیان مالی، مدنی و…. می‌شود که جبران آن کار بسیار دشواری است، پس بهتر است یک متخصص حقوقی برای خود برگزینید تا با علم و آگاهی خود از حق و حقوق شما به درستی دفاع کند.

برای اینکه بتوانیم یک وکیل خوب برای خود برگزینیم باید شناخت کافی از یکسری مسائل داشته باشیم، با ما همراه باشید.

وکیل کیست؟

وکیل یا نماینده یا جانشین کسی است که از طرف شخص دیگری که “موکل” نامیده می شود به موجب “عقد وکالت” برای انجام کاری مامور و اختیار بعضی امور را به دست می اورد.

وکیل پایه یک دادگستری به چه کسی می گویند؟

 

وکیل پایه یک دادگستری فردی است که پس از طی دوره تحصیلات دانشگاهی در مقطع لیسانس و بالاتر در رشته های حقوق یا فقه و مبانی حقوق اسلامی، در آزمون کانون وکلای دادگستری قبول و به عنوان کارآموز وکالت پذیرفته می شوند.
مدت زمان دوره کارآموزی ۱۸ ماه است و پس از آن آزمون تحت عنوان اختبار به صورت کتبی، مصاحبه علمی و شفاهی برگزار می شود و کسی که موفق در قبولی در مجموع دو تا آزمون شود، مجاز به حضور در مراسم تحلیف می شود و سوگند یاد می کند که عنوان وکیل پایه یک دادگستری نائل می‌شود.
وکلای ما همانطور که ذکر شد به راحتی قبول نمی شوند وبه راحتی می توانید اعتماد و اطمینان کامل به آنها در امور حقوقی خود داشته باشید.

تفاوت وکیل دادگستری با وکیل مدنی

وکیل دادگستری فردی است که پروانه وکالت دادگستری به آن اعطا شده است و با توجه به پروانه وکالت می تواند از طرف موکل خود در تمام مراجع قضائی حضور یابد و دفاع کند.

وکیل مدنی فردی است که پروانه وکالت ندارد و موکل طی قراردادی، وکالت انجام امور را به وی واگذار می نماید. وکیل مدنی به موجب قانون نمی تواند در دادگاه ها و مراجع قضایی دخالت نماید.

عقد وکالت به چه معناست؟

عقد وکالت به معنی “واگذار نمودن” است که به موجب آن موکل این اختیارات را به وکیل واگذار می نماید و وکیل و موکل در برابر یکدیگر حق و تکلیف یافته، دارای روابط حقوقی، وظایف و مسئولیت‌های متقابل می شوند.

 

وکیل در مشهد

 

انواع عقود وکالت

عقد وکالت که از طریق موکل به وکیل صورت می گیرد، به یکی از طرق زیر می باشد.

  • وکالت قراردادی:

به وکالتی گفته می شود که اشخاص شخصا وکیل خود را انتخاب می نمایند.

  • وکالت مطلق (تام):

وکالت مطلق یا تام عبارت است از، اینکه شخصی را برای تمام امور خود به عنوان وکیل انتخاب می کند و این وکالت شامل امور اداری و مالی موکل است.

  • وکالت مقید:

وکالت مقید وکالتی است که شخصی در یک مورد مشخص و معین فردی را به عنوان وکیل خود انتخاب می کند و وکیل باید در همان مورد معین  به امور بپردازد.

 

  • وکالت تعیینی (قراردادی):

وکالت تعیینی که به آن وکالت قراردادی هم می‌گویند به وکالتی اطلاق می شود که هر یک از اصحاب دعوا برای دفاع و اقامه دعوا و تعقیب آن به وکیل دادگستری واگذار می کنند.

 

  • وکالت تسخیری (انتخابی):

وکالتی است که در امور کیفری از طرف دادگاه برای دفاع از متهم به وکلا ارجاع داده می شود.
به عبارت دیگر می توان گفت چنانچه متهم استطاعت مالی ندارد و یا اینکه در جرایمی که مجازات آنها حسب قانون، قصاص نفس، اعدام، رجم و حبس ابد است و مداخله وکیل در دادرسی ضرورت دارد و مرتکب حاضر به معرفی وکیل برای خود نیست در این موارد از جانب دادگاه وکیلی برای مرتکب جرم انتخاب می شود.

  • وکیل معاضدتی:

وکالتی که شخص آن وکیل را انتخاب نمی کند بلکه به دلیل نداشتن توانایی مالی، جهت گرفتن وکیل به کانون وکلا مراجعه می‌کنند و کانون وکلا نیز پس از بررسی در صورت احراز شرط عدم تمکن مالی و مرتبط بودن دعوای مزبور به آن شخص مکلف است به معرفی یک وکیل معاضدتی اقدام کند.
وکلا نیز مکلف اند در هر سال، 3 نوبت دادرسی حقوقی فردی را که از طرف کانون وکلا به آنها معرفی شده را بول نمایند و آن اشخاص پرداخت حق الوکاله معاف هستند.

  • وکالت اتفاقی:

وکالت اتفاقی یا موقت وکالتی است که اشخاص واجد معلومات کافی در حوزه حقوق که شغل و حرفه آنها وکالت در دادگستری نباشد اگر در بخواهند برای اقربای سببی یا نسبی خود (که شروط خاصی دارد)  وکالت نمایند ممکن است که به آن ها سه نوبت در سال جواز وکالت اتفاقی داده شود.
لازم به ذکر است که جواز وکالت اتفاقی با رعایت شرایط و مقررات مربوطه توسط کانون وکلای دادگستری صادر می شود.

  • وکیل یا نماینده حقوقی ادارات:

نهادها، سازمان ها و ادارات دولتی می‌توانند فردی را که در آن اداره مشغول به کار است با تصویب رئیس اداره مربوطه، به عنوان وکیل یا نماینده حقوقی خود، جهت اقامه دعوا و یا دفاع از دعاوی اشخاص علیه اداره مربوطه به دادگاه معرفی نمایند تا از حقوق و منافع سازمان، اداره و نهاد خود دفاع کند.

  • وکالت بلاعزل؛

وکالت بلاعزل عقد است که شخص اختیاراتی به وکیل واگذار می کند و حق عزل فردی را که اختیارات را به او عطا کرده است از خود ساقط می کند البته حدود اختیارات وکیل همان حدودی است که در وکالت نامه قید شده است.
وکالت بلاعزل به 2 صورت است: 1- وکالت بلاعزل خاص  2- وکالت بلاعزل عام
وکالت بلاعزل خاص که فقط در امور تعیین شده و مشخصی، وکیل اختیار دارد و موکل در آن امور خاص حق عزل وکیل را به هیچ عنوان ندارد. مثل: وکالت بلاعزل در حضانت فرزند، وکالت بلاعزل در طلاق، وکالت بلاعزل در خرید یا فروش خانه و…
وکالت تام یا جامع به وکالتی اطلاق می شود که تمام امور موکل به وکیل واگذار می شود و موکل حق عزل وکیل را ندارد مگر با مرگ یا جنون وکیل.

حوزه فعالیت وکلا در مشهد:


وکلای دادگستری در چه حوزه هایی فعالیت می کنند:
– وکیل دادگستری در امور خانواده
– وکیل دادگستری در امور ملکی
– وکیل دادگستری در امور مهاجرت
– وکیل دادگستری در امور اداری
– وکیل دادگستری در امور مهاجرت
– وکیل دادگستری در امور ثبت احوال
– وکیل دادگستری در امور چک و سفته
و…

 

وکیلی که صرفا پروانه وکالت یا یک تابلوی وکیل پایه یک دادگستری داشته باشد را نمی توان یک وکیل خوب در مشهد به شمار آورد.

یک وکیل خوب باید یک سری ویژگی های دیگری از جمله: مهارت و توانایی در وکالت، شخصیت و اخلاق خوب در وکالت داشته باشد تا بتواند از حق موکل خود به خوبی دفاع کند.

 

وکیل در مشهد

 

ویژگی های وکیل خوب و حرفه ای در امور وکالت

۱- احساس مسئولیت، دلسوزی و همدلی کردن یک وکیل برای انجام و پیشبرد سریع امور موکل خود بسیار مهم است و این موارد باید دغدغه یک وکیل کار بلد باشد و موکل را محور خود قرار دهد.

۲- وکیل در مشهد باید امانتدار و محرم اسرار باشد و تحت هیچ شرایطی نباید اطلاعات شخصی پرونده موکل خود را فاش نماید.

۳- تخصص و تسلط در موضوعات حقوقی از ویژگی های مهم وکیل پایه یک دادگستری است. به این دلیل که وکالت یک حرفه دقیق و پیچیده است که در صورت عدم دانش کافی و کمبود تخصص، ممکن است سرنوشت موکل خود را به خطر بیندازد

۴- صداقت و راستگویی وکیل در امر وکالت در انجام فرایند پرونده جزو مهم ترین اصول اخلاقی است که یک وکیل خوب باید رعایت کند.

۵- یک وکیل خوب باید با روابط عمومی قوی و داشتن مهارت تفکر نقادانه تاثیر بسزایی در موفقیت پرونده موکل خود داشته باشد.

تخلفات وکیل در مشهد:

تخلفات وکیل در حوزه های مختلفی است که به اختصار بعضی از این موارد را نام می بریم.

– انجام وکالت بدون تمدید پروانه

– عدم حضور در جلسات دادگاه بدون عذر موجه

– اظهارات غیرمحترمانه نسبت به محاکم و مقامات رسمی و همکاران و اصحاب دعوی و سایر اشخاص

– قبول وکالت به صورت تصنعی

– افشاء اسرار موکل

– تحصیل وکالت با توسل به وسایل فریبننده

– تجاهر به مسکر و مواد مخدر و مراوده در اماکن فساد

– مواضعه و تبانی با طرف دعوی و خیانت به موکل

– تخلف از قسم

وکیل در مشهد

شکایت از وکیل:

هر کسی شکایتی از اخلاق و رفتار وکیل داشته باشد می تواند آن را پیگیری کند. تخلف های که وکلا به مناسبت شغل خود انجام می دهند در دادسرای انتظامی وکلا رسیدگی می شود.

اگر کسی شکایتی از وکیل در مشهد داشته باشد، می تواند شکایت خود را به صورت کتبی یا شفاهی به کانون وکلایی که آن وکیل عضو آن است تقدیم کند.

شکایت کتبی شاکی در دفتر کانون ثبت می شود و شکایت شفاهی نوشته و به امضای شاکی می رسد. این شکایت به دادسرای انتظامی وکلا و نزد دادستان انتظامی کانون ارسال می شود.

دادسرای انتظامی به انتظامات وکیل رسیدگی می کند و اگر آنها را وارد دانست، کیفرخواست صادر می کند و اگر وکیل را بی گناه تشخیص داد، قرار منع تعقیب صادر می کند و شکایت شاکی رد می شود.

مجازات وکیل در مشهد:

در پایان رسیدگی کامل دادسرای انتظامی در صورت متهم شدن وکیل، در صورت حکم به محکومیت وکیل یکی از مجازات های زیر برای او تعیین خواهد شد:

– اخطار کتبی

– توبیخ با درج در پرونده

– توبیخ با درج در روزنامه رسمی و محله کانون

– تنزل درجه

– ممنوعیت وکالت از سه ماه تا سه سال

– ممنوعیت دائم از شغل وکالت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *