وکیل کیفری در مشهد

وکیل کیفری در مشهد

وکیل کیفری در مشهد

وکیل کیفری در مشهدوکیل کیفری در مشهد

جرم به چه معناست؟

جرم به این معناست که هر نوع رفتار اعم از فعل یا ترک فعل که در قوانین جرم انگاری شده و برای آن مجازات مشخصی تعیین شده باشد.

مجرم به چه کسی می گویند؟
به هر شخصی اعم از حقیقی و حقوقی که ارتکاب عمل مجرمانه به او نسبت داده شده و در محکمه صحت این انتساب احراز شده باشد.

طبق مجازات اسلامی هیچ عملی جرم نیست مگر اینکه قانونگذار آن عمل را تحت عنوان جرم شناخته و برای آن مجازات در نظر گرفته باشد.

دعوی کیفری ، دعوایی است که بابت وقوع یک جرم مطرح می شود و شاکی درخواست مجازات مجرم را دارد.

پرونده های حوزه کیفری از موارد بسیار حساس و حیاتی در وکالت هستند و حتی کوچکترین جزئیات، سرنوشت ساز و مهم است.

وکیل کیفری در امور کیفری و جزایی نظیر: سرقت، خیانت در امانت، کلاهبرداری، فروش مال غیر، تجاوز به عنف، قتل، آدم ربایی، اختلاس، تهدید و فحاشی، نزاع، جراحات در اثر تصادفات رانندگی، جرایم مواد مخدر و مشروبات الکلی، جعل اسناد و… به فعالیت می پردازد.
وکیل کیفری موظف است که در تمامی این مسائل تخصص و علم کافی به همراه تجربه داشته باشد تا در دعاوی خود پیروز شود.

رسیدگی به دعاوی کیفری:

رسیدگی به دعاوی کیفری به طور کلی شامل مراحل زیر می گردد:
• ارتکاب جرم
• شکایت شاکی در دادسرا و تعقیب شکایت در دادسرا
• انجام تحقیقات مقدماتی مربوط به شکایت در دادسرا
• صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست
• رسیدگی در دادگاه
• واخواهی نسبت به رای
• تجدیدنظرخواهی در محاکم
• تجدید نظر فرجام‌خواهی در موارد معین
• اجرای حکم

درقانون مجازات اسلامی مجازات ها و اقدامات تامینی و تربیتی تعیین شده است که به 5 دسته تقسیم شده است که شامل:
– حدود
– قصاص
– تعزیرات
– دیات
– تعزیرات و مجازات های بازدارنده

 

وظایف وکیل کیفری:

یکی از وظایف اصلی وکلای کیفری، تهیه دعوی است. وکیل باید مطالبات موکل خود را با شکوائیه که تنظیم کرده است، بیان کند.
وظیفه ی دیگر وکیل، تهیه دفاعیه است، وکلا می توانند نمایندگی و وکالت اشخاصی را که به دلیل ارتکاب جرمی، متهم هستند را عهده دار شوند.
وکلای کیفری می توانند هنگام بازجویی و دادرسی نقش تاثیرگذاری داشته باشند. حتی در جنایات مهم، عناصری که موجب کاهش مجازات مجرم شود را همراه با شواهد و مدارک آن ها به دادگاه ارائه می دهند.

از دیگر وظایف وکیل کیفری به موارد زیر می توان اشاره کرد:
– بررسی پرونده و مصاحبه با شاهدان
– تحقیق، قانون رویه های تحقیقاتی
– ساخت یک دفاعیه و توسعه استراتژی مورد دفاع از متهم
– پیش نویس، پرونده و پیشنهادات اعتراضی نظیر اعتراض به اخراج و اعتراض به سرکوب
– دفاع از متهم در دادگاه
– پیش نویس، پرونده و استدلال تجدید نظر
– مهارت ها

وکیل کیفری در مشهد

وکیل کیفری

همانطور که مستحضر هستید، دعاوی مطروحه در محاکم علی الاصول به دعاوی کیفری و حقوقی تقسیم می شوند، بنابراین برای امری که جرم محسوب می‌شود به مطرح نمودن یک دعوای کیفری به وسیله شکوائیه و یک محکمه که به جرم رسیدگی می‌کند، (اعم از تعقیب، رسیدگی و صدور حکم) و از همه مهم تر به یک وکیل کیفری در مشهد نیازمند هستید.

بنابراین مهارت وکیل کیفری در امر جزایی باید بسیار زیاد باشد، تا بتواند تمامی جوانب و عناصر تشکیل دهنده جرم را شناسایی نماید و بدین وسیله حق از ناحق شناخته شود.

این مجموعه در نظر دارد، با ارائه بهترین وکلای کیفری کار شما را برای رسیدگی، پیگیری و سرزدن به پرونده و یک دفاع تمام عیار آماده نماید.
اگر به مجموعه ما مراجعه نمایید، حتماً برای اختیار کردن وکیل در پرونده کیفری، درخواست وکیل کیفری کار نمایید. زیرا یک وکیل با ورود در دادسراها و دادگاه‌های مختلف و نهایتاً ورود و دفاع در پرونده‌های کیفری تجارب فراوانی به دست آورده که این تجربه ها می تواند در پرونده شما و دفاع از حق و حقوق شما موثر و تاثیرگذار باشد. همچنین وکیل کیفری باید زبل و هوشیار باشد و از هر نکته و سخنی در کلام طرف مقابل یا وکیل او به نفع موکل خویش بهره‌برداری کند.

وکیل کیفری در مشهد، جزئیات پرونده را با مطالعه اولیه و همچنین بعد از آن به دقت بررسی خواهد کرد و کلمه ای را از قلم نمی اندازد، چرا که حتی یک کلمه کوچک، که شاید از دید همگان مهم به نظر نرسد، از دید او به نفع موکل تمام شود.
این مجموعه شما را راهنمایی می کند، وکیل کیفری شایسته خود را با آرامش خاطر انتخاب نمایید و بعد از آن به روزمرگی های زندگی خود بدون دغدغه و استرس در مورد پرونده ی موصوف بپردازید.

نکته بسیار مهم در دعاوی کیفری این است که، فقط یک بار امکان مطرح کردن آن وجود دارد و طرح مجدد آن امکان پذیر نیست، نتیجه گیری اشتباه، عدم آگاهی کامل از مسائل کیفری، حقوق موکلین را ضایع کرده و علاوه بر آن، هزینه‌های دادگاه خسارات جدیدی را برای موکل به بار می‌آورد و حتی زمان از دست رفته را نیز از بین می‌برد و همین امر باعث حساسیت پرونده های کیفری است که هر وکیلی از عهده آن بر نمی آید.
وجود وکیل کیفری باتجربه در مشهد باعث می شود، در اسرع وقت با بهترین شکل، شکوائیه تنظیم‌کرده و به امور موکل رسیدگی شود و نتایج پرثمری را به بار آورد و پیروز میدان شود.

از این رو مجموعه وکالت نامه با داشتن وکلای مجرب و متخصص در امور کیفری همراه همیشگی شماست تا با خیال راحت، نتایج مثبتی را به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *